צוות עיתון ציר הזמן:

נעם ריטבו, בן 26, שנה ג' לתואר ראשון בהיסטוריה ופילוסופיה. גדלתי בכפר סבא, ובשנים האחרונות אני מתגורר בשכונת טלביה בירושלים. כשהציעו לי לכתוב בעיתון של החוג להיסטוריה שמחתי מאוד. זו הייתה בעיניי הזדמנות לא רק לקחת חלק בפרויקט נהדר, אלא גם הזדמנות לבטא בכתב את האהבה שלי להיסטוריה ולשלב בה תחומי עניין נוספים שלי, כמו ספורט ומוסיקה. לכל אחד מתחומי החיים שלנו יש את ההיסטוריה הפרטית שלו, ולדעתי, אחד הדברים היפים בהיסטוריה כתחום ידע, הוא שאנו יכולים לחקור וללמוד את ההיסטוריה של כל מה שמעניין אותנו. אני מאמין שזה בדיוק מה שהעיתון הזה מציע, מקום שניתן לכתוב ולקרוא בו על כל נושא שמושך אותנו.

15300536_10211241220330081_911802615_n.jpg

אלישע זילברקלנג, בן 24, שנה ג' בחוג להיסטוריה ובתכנית בית הספר להיסטוריה. נולדתי וגדלתי בשכונת קטמון בירושלים, ואני מתגורר עכשיו במרכז העיר. אחרי הצבא עבדתי כמדריך נוער בפנימייה לבני נוער מחו"ל, בחוות הנוער הציוני, וטיילתי קצת בעולם. היסטוריה תמיד ריתקה אותי והיה לי ברור שאני רוצה ללמוד היסטוריה בתואר ראשון. תוך כדי התואר הבנתי שהתחום שהכי מעניין אותי הוא היסטוריה של ארה"ב במאות ה-19 וה-20, בדגש על המהפכה התעשייתית והתפתחות הרכבות בארה"ב. בשנה שעברה התחלנו לעבוד על "ציר הזמן" ונדרשו מאמצים רבים, בעיקר מצד משי ויוחאי, העורכים, על מנת להוציא את הרעיון לפועל ולהביא את העיתון לדפוס. מבחינתי "ציר הזמן" מהווה במה ללימוד וכתיבה על היסטוריה ועל החוג להיסטוריה, מעבר למסגרת השיעורים הפורמאלית, ונותן בכך היבט נוסף ומקסים ללימודי היסטוריה.

אלישע.jpg

מיטל די וורולי-טסלר, בת 24, סיימתי תואר ראשון בתקשורת ובהיסטוריה בשנה שעברה, והתחלתי השנה תואר שני בתקשורת, במגמת אינטרנט וניו-מדיה. אני חושבת שאני מייצגת את ברי המזל שבאמצע התואר הבינו שהיסטוריה זה בשבילם. אחרי שנה של שילוב תקשורת-כלכלה, הבנתי שהייתי צריכה להקשיב לאינסטינקט הראשוני – ועברתי בטיסה לחוג להיסטוריה. אולי הייתי צריכה להבין את זה כבר לפני כן, למשל בגיל 14, כשקיבלתי "אטלס היסטורי של העולם" וחשבתי שזה הדבר הכי שווה בעולם, או אולי ב-2011 כשהחלטתי לפנק את עצמי בספר נחמד וחשבתי "הקיצור תולדות האנושות הזה יכול להיות נחמד". מי זה יובל נח הררי בכלל לא ידעתי אז, אבל בהחלט החמיא לי כשהמוכרת העבירה את הספר ואמרה – "בחירה מרשימה בשביל חיילת צעירה". בכל אופן, הנה אני פה, בדיוק במקום הנכון – אחרי תואר בהיסטוריה וחלק מהצוות של העיתון שמשלב את הדברים שאני הכי אוהבת.

מיטל.JPG

יוחאי פרץ, בן 26, שנה ג' לתואר ראשון בחוגים היסטוריה ומדע המדינה. כרגע מתגורר ברחביה, אבל במקור ממושב חד-נס ברמת הגולן. לפני הלימודים עבדתי במשרה מלאה כפקח ברשות הטבע והגנים, שמורת יהודייה, והיום אני עוסק בזה רק בחופשות. אני מאוד אוהב לטייל לבד בארץ ובעולם כי אני מרגיש שלשילוב שבין הטבע ובין הבדידות יש שתי סגולות שמתקיימות במקביל – האחת היא היכולת להתחבר לטבע ולהתפעל ממנו ללא הפרעות, והשנייה היא היכולת להתחבר לעצמך, לעשות חשבון נפש ולעבד הרבה דברים שאולי בשגרה נתפסים כקשים לעיכול. לפני שנה חבריי לצוות ואני התחלנו לעבוד על הוצאת "ציר הזמן", משימה שבהחלט מסבה לי, ואני בטוח שגם להם, עונג וסיפוק רב.

יוח.jpg

אני משי אייד, גדלתי בדימונה הקטנה ובשנים האחרונות חיה ולומדת בירושלים. אני בת 24, סטודנטית לתואר ראשון בהיסטוריה כללית ותקשורת ועיתונות באוניברסיטה העברית ונהנית מכל רגע. זוהי השנה השלישית ללימודים והשנה השנייה שאנחנו עובדים במרץ על עיתון "ציר הזמן" – עיתון החוג להיסטוריה באוניברסיטה העברית. כעורכת העיתון וכתלמידת החוג אני חשה את הסיפוק העצום בהפיכת חווית הלימודים שלי כאן לחוויה מאתגרת וחשובה. בזכות העיתון יצרנו קהילת קוראים, אך חשוב מכך – יצרנו דפוס העצמה לסטודנטים, פלטפורמה חשובה בה סטודנט מקבל את הזכות לכתוב לעשרות, אם לא מאות קוראים; להשכיל ממחקר או לקרוא את מה שהיסטוריונים כותבים בנושאים שונים. יצרנו בשנה האחרונה חיבור מיוחד בין הסגל האקדמי לתלמידים, ואנחנו רוצים להאמין שעיתון החוג להיסטוריה יצר כאן בסיס איתן, להאמין ששורשיו נטועים היטב לעוד שנים רבות של כתיבת היסטוריה משובחת ומעניינת.

כשאני לא כותבת לעיתון, אני עסוקה בלנהל את דף הפייסבוק "יום בהיסטוריה". בנוסף לכך, אני חברת קואופרטיב מזון בגבעה הצרפתית, מלגאית "רוח חדשה" בפאב הארטישוק ומשתדלת לסיים את הלימודים בהצלחה.

אני מקווה שהעיתון, במתכונתו הנוכחית, יניב תוצאות לא פחות טובות מאלו שראה בשנה שעברה, על שני גיליונותיו. מקווה שתהיו לנו לקוראים נאמנים,

שלכם, משי.

15300459_10211241245570712_1619499695_n.jpg

דרך התקשרות:

  • יש לכם רעיונות לטור מעניין לעיתון?
  • רעיונות לשיפור/שימור המצב הקיים?

מוזמנים לפנות אלינו באימיילים הבאים:

  • yohai.perez@mail.huji.ac.il
  • meshi.ayad@mail.huji.ac.il